Novinky v zahradnictvíZahrada plná růží
2.6. 2020

Královna je tady!

A jako každý rok je naše zahrada pod záplavou květů růží od šlechtitele Kordes Rosen a po usilovném pátrání se nám podařilo zajistit i anglické růže od šlechtitele David Austin, i když v omezeném množství.
Růže jsou obsypány poupaty a některé již plně kvetou a zdobí svou krásou naše zahradnictví. Přeneste tuto nádhernou podívanou i k vám do zahrady.

Růže David Austin

Anglické růže od největšího šlechtitele David Austin patří mezi oblíbené růže, které se vyznačují nádhernou vůní a opakovaným kvetením v průběhu celé sezóny. Vznikají křížením starých historických růží a moderních čajohybridů a floribund. Tyto růže tvoří rozmanité spektrum odrůd s barvou květů od bílé, světle růžové přes purpurovou až po nachovou. Růže Austin jsou výjimečné rostliny, které jsou otužilé, osvědčené a odolné vůči běžným chorobám. Růže jsou opatřeny licencí, která zajišťuje pravost odrůd. Růže vytváří přirozeně keřovitý tvar a bujnější kultivary se využívají pro pěstování pnoucích růží. Anglické růže David Austin můžeme tedy rozdělit do dvou skupin:

  • Keřové
  • Pnoucí

Růže Kordes

Zahradní růže od šlechtitelské firmy W. Kordes' Söhne, která se zaměřuje na šlechtění růží s krásnými květy a výbornou odolností vůči chorobám. Mnohé z Kordes růží disponují certifikátem ADR, který zaručuje vysokou odolnost růží vůči chorobám a vyznačují se tedy vynikajícím zdravím. Velmi zajímavou kolekcí růží je řada Parfuma®, která se vyznačuje úchvatnou vůní. Při šlechtění této řady růží spolupracovala s firmou Kordes francouzská parfémistka Claudia Valder, která zanalyzovala a popsala skladbu jednotlivých složek vůně květů růže Parfuma®.
Růže Kordes lze rozdělit do několika skupin:

  • Keřové (Strauchrosen)
  • Miniaturní (Zwergrosen)
  • Mnohokvěté (Beetrosen)
  • Plané (Wildrosen)
  • Pnoucí (Kletterrosen)
  • Půdopokryvné (Kleinstrauchrosen)
  • Velkokvěté (Edelrosen)


Aby vaše růže výborně rostly a kvetly, použijte substrát, hnojivo a mulč na růže.

Do našeho zahradnictví si dovážíme růže přímo od pěstitelů a najdete u nás i nejširší sortiment růží Kordes. Aby vaše růže výborně rostly, a ještě lépe kvetly, využijte substrát určený přímo na růže. Dalším parťákem růže je nepochybně hnojivo určené přímo na ně. Toto hnojivo je bohaté na fosfor a zajistí tak bohaté kvetení po celou sezónu. Zasazené růže můžete doplnit drobným mulčem přímo na růže a docílíte tak menšího odparu vody a bezplevelného okolí.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Zahrada plná růží : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví