Novinky v zahradnictvíZahrada plná růží
2.6. 2020

Královna je tady!

A jako každý rok je naše zahrada pod záplavou květů růží od šlechtitele Kordes Rosen a po usilovném pátrání se nám podařilo zajistit i anglické růže od šlechtitele David Austin, i když v omezeném množství.
Růže jsou obsypány poupaty a některé již plně kvetou a zdobí svou krásou naše zahradnictví. Přeneste tuto nádhernou podívanou i k vám do zahrady.

Růže David Austin

Anglické růže od největšího šlechtitele David Austin patří mezi oblíbené růže, které se vyznačují nádhernou vůní a opakovaným kvetením v průběhu celé sezóny. Vznikají křížením starých historických růží a moderních čajohybridů a floribund. Tyto růže tvoří rozmanité spektrum odrůd s barvou květů od bílé, světle růžové přes purpurovou až po nachovou. Růže Austin jsou výjimečné rostliny, které jsou otužilé, osvědčené a odolné vůči běžným chorobám. Růže jsou opatřeny licencí, která zajišťuje pravost odrůd. Růže vytváří přirozeně keřovitý tvar a bujnější kultivary se využívají pro pěstování pnoucích růží. Anglické růže David Austin můžeme tedy rozdělit do dvou skupin:

  • Keřové
  • Pnoucí

Růže Kordes

Zahradní růže od šlechtitelské firmy W. Kordes' Söhne, která se zaměřuje na šlechtění růží s krásnými květy a výbornou odolností vůči chorobám. Mnohé z Kordes růží disponují certifikátem ADR, který zaručuje vysokou odolnost růží vůči chorobám a vyznačují se tedy vynikajícím zdravím. Velmi zajímavou kolekcí růží je řada Parfuma®, která se vyznačuje úchvatnou vůní. Při šlechtění této řady růží spolupracovala s firmou Kordes francouzská parfémistka Claudia Valder, která zanalyzovala a popsala skladbu jednotlivých složek vůně květů růže Parfuma®.
Růže Kordes lze rozdělit do několika skupin:

  • Keřové (Strauchrosen)
  • Miniaturní (Zwergrosen)
  • Mnohokvěté (Beetrosen)
  • Plané (Wildrosen)
  • Pnoucí (Kletterrosen)
  • Půdopokryvné (Kleinstrauchrosen)
  • Velkokvěté (Edelrosen)


Aby vaše růže výborně rostly a kvetly, použijte substrát, hnojivo a mulč na růže.

Do našeho zahradnictví si dovážíme růže přímo od pěstitelů a najdete u nás i nejširší sortiment růží Kordes. Aby vaše růže výborně rostly, a ještě lépe kvetly, využijte substrát určený přímo na růže. Dalším parťákem růže je nepochybně hnojivo určené přímo na ně. Toto hnojivo je bohaté na fosfor a zajistí tak bohaté kvetení po celou sezónu. Zasazené růže můžete doplnit drobným mulčem přímo na růže a docílíte tak menšího odparu vody a bezplevelného okolí.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj podzim
16. 8. 2022

Nové podzimní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Akce v zahradnictví

30 let DÍKY VÁM ROSTEME
1992 - 2022

Díky vám, našim zákazníkům a usilovné práci společně rosteme již 30 let. Za váš nákup nad 1000 Kč od nás získáte poukaz ...
Zobrazit celý článek


Dýňové slavnosti
8.–9. 10. 2022

Dýňové slavnosti se po dvouleté pauze konečně vrací s nabitým programem (huráááá). Těšit se můžete na ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Zahrada plná růží : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví