Novinky v zahradnictvíVřesy a vřesovce
26.9. 2016

K tomu, aby vaše zahrada, terasa i okenní parapety zářily barvami každý podzimní den, vám hravě pomůžou vřesy a vřesovce těch nejpestřejších odstínů. V našem zahradnickém centru si můžete vybrat přesně takové, které se budou nejlépe hodit právě do vašich truhlíků, nádob i záhonů.

Babí léto plné vřesů a vřesovců

Vřesy a vřesovce jsou stálezelené půdopokryvné keře s výškou nejčastěji do 25 cm a nízkými nároky na pěstování. Protože se jedná o vřesovištní rostliny, které ke svému zdárnému růstu potřebují kyselou půdu, nezapomeňte při jejich výsadbě použít speciální substrát pro kyselomilné rostliny nebo jiný kvalitní substrát, který smícháte s rašelinou.

Vřes obecný Calluna vulgaris

V našich podmínkách spolehlivě přezimující druh vřesu. Na stálezelených větvičkách nese drobné květy v odstínech růžové, fialové a bílé, které se začínají objevovat už koncem srpna. Jsou vhodné do vřesovišť, nádob, ale i jako doplněk k jehličnatým dřevinám.

Vřesy Garden Girls

Nejčastěji se v našem zahradnickém centru setkáte s vřesy, které patří do skupiny Garden Girls. Jsou to moderní a nepřehlédnutelné vřesy z dílny německého šlechtitele Kurta Kamera. Díky svému vitálnímu růstu a bohatému kvetení se staly symbolem všech podzimních dekorací. Květy těchto vřesů se nerozvíjejí, ale zůstávají od konce léta až do pozdního podzimu ve stavu pevných a nápadných poupat, které velmi dobře odolávají podzimnímu sychravému počasí a přízemním mrazíkům. Snad právě proto jsou všechny kultivary této skupiny tak oblíbené.

Vřesovec kapský Erica gracilis

Velmi dekorativní vřesovec, který je vždy obsypán záplavou růžových nebo bílých zvonkovitých květů. Je choulostivý k nízkým teplotám, a protože volně vysazený v záhonu by naši zimu nepřežil, používáme jej především k podzimní dekoraci. Suché větvičky s květy si svou podobu však drží celou zimu a tak nemusíte mít obavy, že by nebyl výraznou ozdobou vašich truhlíků po celé zimní období.

Vřesovec darleydalský Erica darleyensis

Jedná se o mezidruhového křížence Erica carnea a Erica Erbena. Má krátké větvičky s čárkovitými listy a od listopadu do dubna je zdobí zvonkovité květy v bílé, růžové nebo fialové barvě. O proti vřesu obecnému je tolerantnější k obsahu vápníku v půdě, i přes to však při výsadbě zvolte speciální substrát pro vřesovištní rostliny. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorný, stálezelený a upoutá pozornost v každé skalce i nádobě především v období brzkého jara.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Magazín Florenium
14. 1. 2024

Nové předjarní vydání magazínu Florenium ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Akce v zahradnictví

Víkend v džungli
24.–25. 2. 2024

Můžete se těšit na rozšířený sortiment orchidejí a tropických rostlin, přesazení vašich orchidejí, poradenství v péči a ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon zahradnictví
+420 235 351 032

Telefon restaurace
+420 606 671 555

Telefon e-shop
+420 724 208 080

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00
 

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Vřesy a vřesovce : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví