Vážení zákazníci,
v úterý 5. 12. bude naše
RESTAURACE UZAVŘENA
z důvodu přerušení dodávky vody.
 
Prodej v zahradnickém centru
zůstává nepřerušen.

 
Děkujeme za pochopení.
 
 

Novinky v zahradnictvíSkalničky
25.5. 2021

Drahokamy ze skal

Právě nastalo období největší slávy pro všechny ty malinké krásky, které milují slunce a slunce miluje je. Něžné kvítky z nich musí vytáhnout velmi rychle, protože i v přírodě rostou nejvíce tam, kde se zima nerada vzdává a velmi brzy vrací, rostou vysoko, v podmínkách, které jiné rostliny odmítly akceptovat.

Na místa kde je velké sucho a úpal vysaďte skalničky

Proto se i ve vaší zahrádce můžou stát ozdobou míst, kam pro velké sucho a úpal nevíte co dát. Tyhle vám budou za vyhřáté místo vděčné. A není potřeba mít velkou zahradu - skalku si můžete vysadit i do vhodných nádob na balkon či terasu, jen nezapomeňte, že jsou to rostliny především suchomilné.

Trvalky v naší zahradě

V našem zahradnictví najdete stovky druhů těch nejkrásnějších skalniček především z Čech a Slovenska. S našimi dodavateli spolupracujeme už řadu let a díky velmi přátelskému, často až rodinnému vztahu přijímáme přímo z pěstitelských školek ty nejžádanější tradiční druhy, ale i novinky, a to vždy v té nejlepší kondici.

  • Sempervivum
  • Jovibarba
  • Sedum
  • Saxifraga
  • Dianthus
  • Phlox
  • Armeria
  • Aster
  • a další rody

Představujeme vám vybrané dodavatele

Botanické zahradnictví Holzbecher

V období po listopadu 1989 vzniklo Botanické zahradnictví v Lelekovicích. V současné době zde ročně vypěstují na 700 000 trvalek. V sortimentu nabízených rostlin se snaží jít trvalková školka Holzbecher svou vlastní cestou. Vychází z toho, že Česká republika se nachází v jiné klimatické oblasti než tradiční šlechtitelé a producenti trvalek, kteří sídlí v Anglii nebo v atlantických oblastech Evropy. V náročných provozních podmínkách se snaží u Holzbecherů o šlechtění a selekci nových kultivarů. Některé z nich již nabízí a dodávávají do zahradnických center (například Dianthus 'Babí Lom' nebo několik nízkých kultivarů z rodu Armeria jako 'Lelekovice', 'Brno', 'Vranov' a další).


Trvalková školka Pereny

V trvalkové školce Pereny je kladen velký důraz na ekologii a šetrné postupy při pěstování. Proto se ve školce nesetkáte s používáním herbicidů, pesticidů a ani jiných chemických postřiků na ochranu rostlin. K pěstování jsou zde vybírány odolné odrůdy, k jejichž odolnosti přispívá používání homeopatik a kvalitních hnojiv v přesném dávkování.

Historie trvalkové školky Pereny sahá do roku 1996, kdy se paní Pešičková rozhodla pro pěstování trvalek a byla vyseta první semena. Po roce 2000 již nestačily prostory původní školky a došlo tedy k přesunutí na rodinné pozemky v Hlavenci. Dnes pěstují rostliny na ploše 1,5 ha a sortiment se každým rokem rozšiřuje. Pěstováno je 1000 až 1500 soret rostlin, mezi kterými najdeme trvalky, okrasné trávy, kapradiny, bylinky a vodní rostliny.Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Řezané vánoční stromky
22. 11. 2023

Od jedle až po borovici, od metru až do stropu! Řezané vánoční stromky jsou v prodeji. Kdo by si dokázal představit ...
Zobrazit celý článek


Vánoční stromky v květináči
10. 11. 2023

Vánoční stromky v květináči jsou stále populárnější a staly se pro mnoho našich zákazníků neodmyslitelnou součástí ...
Zobrazit celý článek


Zpravodaj zima 2023
1. 11. 2023

Nové zimní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon zahradnictví
+420 235 351 032

Telefon restaurace
+420 606 671 555

Telefon e-shop
+420 724 208 080

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00
 

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Skalničky : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví