Novinky v zahradnictvíSkalničky
25.5. 2021

Drahokamy ze skal

Právě nastalo období největší slávy pro všechny ty malinké krásky, které milují slunce a slunce miluje je. Něžné kvítky z nich musí vytáhnout velmi rychle, protože i v přírodě rostou nejvíce tam, kde se zima nerada vzdává a velmi brzy vrací, rostou vysoko, v podmínkách, které jiné rostliny odmítly akceptovat.

Na místa kde je velké sucho a úpal vysaďte skalničky

Proto se i ve vaší zahrádce můžou stát ozdobou míst, kam pro velké sucho a úpal nevíte co dát. Tyhle vám budou za vyhřáté místo vděčné. A není potřeba mít velkou zahradu - skalku si můžete vysadit i do vhodných nádob na balkon či terasu, jen nezapomeňte, že jsou to rostliny především suchomilné.

Trvalky v naší zahradě

V našem zahradnictví najdete stovky druhů těch nejkrásnějších skalniček především z Čech a Slovenska. S našimi dodavateli spolupracujeme už řadu let a díky velmi přátelskému, často až rodinnému vztahu přijímáme přímo z pěstitelských školek ty nejžádanější tradiční druhy, ale i novinky, a to vždy v té nejlepší kondici.

  • Sempervivum
  • Jovibarba
  • Sedum
  • Saxifraga
  • Dianthus
  • Phlox
  • Armeria
  • Aster
  • a další rody

Představujeme vám vybrané dodavatele

Botanické zahradnictví Holzbecher

V období po listopadu 1989 vzniklo Botanické zahradnictví v Lelekovicích. V současné době zde ročně vypěstují na 700 000 trvalek. V sortimentu nabízených rostlin se snaží jít trvalková školka Holzbecher svou vlastní cestou. Vychází z toho, že Česká republika se nachází v jiné klimatické oblasti než tradiční šlechtitelé a producenti trvalek, kteří sídlí v Anglii nebo v atlantických oblastech Evropy. V náročných provozních podmínkách se snaží u Holzbecherů o šlechtění a selekci nových kultivarů. Některé z nich již nabízí a dodávávají do zahradnických center (například Dianthus 'Babí Lom' nebo několik nízkých kultivarů z rodu Armeria jako 'Lelekovice', 'Brno', 'Vranov' a další).


Trvalková školka Pereny

V trvalkové školce Pereny je kladen velký důraz na ekologii a šetrné postupy při pěstování. Proto se ve školce nesetkáte s používáním herbicidů, pesticidů a ani jiných chemických postřiků na ochranu rostlin. K pěstování jsou zde vybírány odolné odrůdy, k jejichž odolnosti přispívá používání homeopatik a kvalitních hnojiv v přesném dávkování.

Historie trvalkové školky Pereny sahá do roku 1996, kdy se paní Pešičková rozhodla pro pěstování trvalek a byla vyseta první semena. Po roce 2000 již nestačily prostory původní školky a došlo tedy k přesunutí na rodinné pozemky v Hlavenci. Dnes pěstují rostliny na ploše 1,5 ha a sortiment se každým rokem rozšiřuje. Pěstováno je 1000 až 1500 soret rostlin, mezi kterými najdeme trvalky, okrasné trávy, kapradiny, bylinky a vodní rostliny.Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Čerstvá lahodná zmrzlina
15.6. 2021

Venku to konečně vypadá, že léto je tady, A co by to bylo za léto bez pořádné zmrzliny? Od dneška opět otvíráme náš ...
Zobrazit celý článek


Vodní a bahenní rostliny
24.6. 2021

Zahradní jezírko či biotop se bez vodních rostlin neobejde. Nejenže krásně vypadají, ale také slouží jako domov ...
Zobrazit celý článek


Zpravodaj léto
24.5. 2021

Nové letní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Skalničky


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Skalničky : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví