Novinky v zahradnictvíŘezané vánoční stromky
27.11. 2020

Od jedle až po borovici, od metru až do stropu!
Nabídka řezaných vánočních stromečků je kompletní.

Řezané a kontejnerované (v květináči) vánoční stromky v prodeji.

Kdo by si dokázal představit Vánoce bez vánočního stromečku! ... Nejenže by Ježíšek nevěděl, kam položit dárky a v domovech by chyběla vůně čerstvého jehličí, ale i naše venkovní prodejna by smutně zela prázdnotou. Naštěstí jsou vánoční stromečky stále více populární, a tak jedle, smrky a borovice znovu zaplavily celou naši zahradu.

Pro nás je prodej vánočních stromečků milou tradicí, při které se můžeme spolupodílet na vytvoření atmosféry rodinných Vánoc, kdy stromeček vybírá celá rodina a při nakládání do auta se sklápí nejedna sedačka. A proč ne, když už je pravidlem, že nejmenší člen rodiny pro Ježíška vždycky vybere ten největší strom!

Okrouhaný nebo neokrouhaný?

I když standartně prodáváme stromky s okrouhaným kmínkem, tak od loňského roku máte možnost si zakoupit i stromek neokrouhaný. Právě neokrouhaný stromek je ideální do moderních plastových stojánků se zásobníkem na vodu, kde přítomnost kůry a rostlinných pletiv těsně pod ní zajistí mnohem lepší transport vody v rostlině než u stromků kůry zbavených.

Jak to u nás chodí?

Ve venkovní zahradě vám s výběrem vánočního stromečku pomůžou naši prodejci, kteří následně stromeček zabalí do sítě a opatří jej číslem. S lístečkem se stejným číslem odcházíte k pokladně, zatímco váš stromeček na vás stále čeká venku. Po zaplacení už jen přistavíte auto k brance venkovní zahrady a naši prodejci stromek s vaším individuálním číslem naloží přímo do auta.

Jak na péči?

Do Štědrého dne skladujte stromek v chladnějším prostředí, ideálně jej postavte ven, do stínu a spodní část stromečku ponořte do nádoby s vodou. Aby stromek mohl co nejlépe přijímat vodu odřízněte přibližně centimetr kmínku. Obnovíte tak řez, který byl provedený na prodejně a rostlina ránu stihla zacelit pryskyřicí (smůlou), přes kterou voda do rostliny proniká hůře. V domácnosti pak postavte stromeček dostatečně daleko od zdrojů tepla, ukotvěte jej a pak už nezbývá nic jiného, než si stromeček užívat až do Tří králů.

Odkud pochází stromečky v naší zahradě?

Naše řezané stromky jsou pěstované na plantážích k tomu určených a již od malé sazenice jsou zamýšleny pro pozdější prodej jako řezané stromky. Každoročně si stromky jezdíme osobně vybírat na plantáže do Dánska, do Polska a samozřejmě i na české plantáže, odkud přivážíme smrky a borovice. Před dopravou stromků k nám na prodejnu je ještě každý kus opatřen naší etiketou, která je přímo z dílny našeho grafika.

Víte, že:

Stromky se pěstují ze semene 2–4 roky ve školkách a následně se přesadí na plantáže, kde rostou do požadované výšky několik let. Např. jedle kavkazská roste do výšky 180 cm cca 10–12 let.

 Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj podzim
16. 8. 2022

Nové podzimní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Akce v zahradnictví

30 let DÍKY VÁM ROSTEME
1992 - 2022

Díky vám, našim zákazníkům a usilovné práci společně rosteme již 30 let. Za váš nákup nad 1000 Kč od nás získáte poukaz ...
Zobrazit celý článek


Dýňové slavnosti
8.–9. 10. 2022

Dýňové slavnosti se po dvouleté pauze konečně vrací s nabitým programem (huráááá). Těšit se můžete na ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Řezané vánoční stromky : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví