Novinky v zahradnictvíNáhled do minulosti historie zahradnictví
1992-2017

V roce 2017 slaví naše zahradnické centrum 25. narozeniny, historie naší rodinné firmy je ale mnohem starší.

Nejstarší historie našeho zahradnictví Chládek se začala psát na počátku dvacátého století. Měla podobu skromného zahradnického podniku zaměřeného na pěstování a prodej růží, který se později, ve třicátých letech, rozvinul v pěstební školky s bohatou produkcí květin určených k řezu. Úspěch, kvalitní zboží a schopnost rychlých dodávek zaručovala slibný růst zahradnického podniku, do jehož úspěšného rozvoje tvrdě zasáhlo znárodnění - v roce 1952 bylo rodinné zahradnictví ve Veleslavíně „předáno do rukou lidu“ a stalo se součástí pražského podniku Sady Lesy Zahradnictví. Když se o sedm let později manželům Chládkovým narodil syn Jiří, určitě netušili, že v roce 1992 bude mít díky změně společenských poměrů možnost společně se svou manželkou navázat na práci, kterou museli přesně před čtyřiceti lety přerušit.

Začátek 90. let minulého století byl pro nás všechny obdobím velkých rozhodování. Cítili jsme, že bychom chtěli pokračovat v tradici našich rodičů a jejich předků, na druhou stranu však nikdo z nás se skutečným podnikáním neměl žádné zkušenosti. Nakonec ale rodová tradice zvítězila a po vyřízení restitučních nároků nás v prosinci 1992 čekalo otevření první třísetmetrové prodejny zahradnického centra. Na fotografii ze slavnostního přestřižení pásky jsou i naši dva synové, Jiří a Jan, pokračovatelé generace zahradnického rodu Chládkových.

Pionýrské začátky nebyly snadné a dnes se jen s úsměvem podivujeme nad tím, jak jsme vůbec mohli vést zahradnictví bez počítačů a mobilních telefonů, jen s obrovským nadšením a odhodláním, přes den prodávat, večer a v noci vyřizovat účetnictví a nebo cestovat nejčastěji do Nizozemí pro nové zboží, ráno zboží vyskladňovat a připravovat k prodeji. Největší odměnou jste nám byli vy, naši spokojení zákazníci. Díky vaší přízni jsme mohli už o čtyři roky později rozšířit zastavěnou plochu prodejního skleníku z původních 320 m² o další loď. Netrvalo ani dva roky a už tu byla další inovace: přístavba, druhá loď fóliového skleníku, zpevněné parkoviště, rozšíření venkovní prodejní zahrady. Tehdy už jsme si byli jisti, že jsme se vydali správnou cestou a že našeho rozhodnutí pustit se do podnikání litovat nemusíme. Zavazovalo nás to ale k plynulému zvyšování standardu, rozšiřování sortimentu a zkvalitňování služeb. Měli jsme možnost poznat provoz a zázemí moderních evropských zahradnických center a pochopili jsme, že pokud se chceme alespoň přiblížit jejich úrovni, čekají nás velké změny. V roce 2002 jsme proto zrušili zastaralé prodejní fóliové skleníky a začali budovat moderní zahradnické centrum, jehož základem budou zasklené plochy. Jejich velikost jsme v souladu s projekčním plánem postupně zvětšovali až na současných 3500 m², k nimž přiléhá dalších 4000 m² venkovní zahrady. Zvýšil se počet pokladen, většina zboží byla přesunuta do větších prostor a my jsme od vás stále častěji slýchali, že nakupování u nás vám dělá stále větší radost.

Hlavním cílem naší rodinné firmy je i v době diktatury nadnárodních řetězců nabídnout vám, našim zákazníkům, nejvyšší kvalitu, příjemné prostředí a servis za co nejpříznivější cenu. Spolu s touto politikou jde ruku v ruce také zázemí, které se zahradnictvím na první pohled nemá moc společného, ale pomáhá vytvářet prostředí, ve kterém se vy i my cítíme dobře - ať už jde o parkoviště pro 180 aut nebo restauraci s venkovní terasou, kam vás zveme na chutná jídla, kvalitní kávu a dorty vlastní výroby.

Na rozhraní dvou pražských čtvrtí - Střešovic a Veleslavína - se tak zahradnickému řemeslu daří už více než sto let. Pět generací zahradníků tu z regionální růžové školky postupně vybudovalo moderní zahradnictví, které v roce 2017 oslaví čtvrtstoletí své novodobé existence.

Pojďte slavit s námi! K 25letému výročí jsme pro vás připravili 25 akcí, které vás naším jubilejním rokem provedou. Abyste na žádnou z nich nezapomněli, připravili jsme pro vás informační bulletin, který vyjde čtyřikrát do roka a bude vás vždy s předstihem informovat o tom, co se pro vás v zahradnickém centru Chládek chystá.

Dovolte nám, abychom vám co nejsrdečněji poděkovali za přízeň, kterou našemu zahradnickému centru věnujete. Přejeme si, abyste k nám i nadále rádi chodili nakupovat a do svých zahrad a na své balkony a terasy si od nás odnesli rostliny a doplňky, které vám budou dělat radost po celý rok.

rodina Chládkových


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Náhled do minulosti historie zahradnictví : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví