Vážení zákazníci,
v úterý 5. 12. bude naše
RESTAURACE UZAVŘENA
z důvodu přerušení dodávky vody.
 
Prodej v zahradnickém centru
zůstává nepřerušen.

 
Děkujeme za pochopení.
 
 

Novinky v zahradnictvíLéto v plném proudu
28.7. 2021

Toužíte po rozkvetlé zahradě, ale obáváte se, že nebudete umět o rostliny pečovat? Zasaďte trvalky, které jsou odolné, dlouho kvetou a nepřidělají vám téměř žádnou práci.

Trvalky jsou víceleté rostliny, které vyzdvihnou každou zahradu nádhernými květy. Velikou výhodou trvalek je nejen to, že se dají kombinovat s keři, letničkami i jinými rostlinami, ale i jejich jednoduchá péče. Na výběr je nepřeberné množství druhů, barev, květů i vůní.

Trvalky jsou rostliny, které mají nedřevnatý stonek a přezimují ve volné půdě po dobu několika let. Každý rok na jaře vždy opět vyraší z půdy nové listy a rostliny většinou každý rok kvetou a vytváří semena. Výraz trvalky pochází z latinského Perenae, což znamená vytrvalý. Český výraz trvalky se nakonec ujal více než původní označení pereny, které se dnes užívá spíše v odborných zahradnických kruzích.

Pohledy na venkovní zahraduVybrané druhy trvalek


 
Třapatkovka nachová Echinacea purpurea

Výška: 90 - 100 cm | Stanoviště: slunce | Kvetení: červenec až září

Vzpřímená trvalka, původem z USA, vytvářející trsy. Stonky jsou načervenale zelené. Listy jsou vejčitě zubaté, chlupaté, středně zelené. Od poloviny léta do časného podzimu kvete velkými purpurově červenými květy s hnědými kuželovitými terči. Je vhodná jak do skupinových výsadeb, tak i jako solitera. Hodí se i k řezu. 
Kokarda osinatá Gaillardia aristata

Výška: 60 - 70 cm | Stanoviště: slunce, polostín | Kvetení: červen až září

Vzpřímená a často rozrůstavá trvalka, původem ze západní Kanady až USA. Listy jsou šedozelené. Kvete celé léto až do podzimu žlutými květy, které mají občas červenooranžový terč. Hodí se pro skupinové výsadby a na trvalkové záhony. Jsou vhodné i k řezu. 
Třapatka zářivá Rudbeckia fulgida

Výška: 70 - 80 cm | Stanoviště: slunce, polostín | Kvetení: červenec až září

Oddenkatá trvalka, původem z USA. Listy jsou vejčité, tmavě zelené, slabě chlupaté. Květy jsou velké, zlatožluté s černohnědým terčem, kvetou celé léto až do podzimu. Hodí se pro skupinovou výsadbu i jako solitery. Jsou vhodné i k řezu. 
Svíčkovec Lindheimerův Gaura lindheimeri

Výška: 90 - 100 cm | Stanoviště: slunce, polostín | Kvetení: červen až říjen

Trvalka, původem z USA, vytvářející husté trsy. Listy jsou protáhlé, zelené. Koncem jara až začátkem podzimu kvete dlouhými latami růžově bílých květů. Toleruje sucho a částečný stín. Používá se do trvalkových záhonů. 
Řebříček obecný Achillea millefolium

Výška: 50 - 60 cm | Stanoviště: slunce | Kvetení: červen až srpen

Velmi skromná a nenáročná trvalka vhodná do každé běžné zahradní půdy. Nejlépe prosperuje na slunečném stanovišti. Existuje velké množství odrůd, které rozkvétají v teplých, pastelových odstínech různých barev. Odrůdy s barevnými květy se uplatní jako půvabné trvalky zejména ve smíšených záhonech. 
Krásnoočko Coreopsis

Výška: 40 - 60 cm | Stanoviště: slunce | Kvetení: červen až srpen

Středně vysoká trvalka, původem ze středu a jihu USA, vytvářející trsy. Stonky jsou holé – bez chlupů. Listy jsou celokrajné, kopinaté, středně zelené. Od konce jara do poloviny léta kvete jasně žlutými květy. Hodí se do skupinových výsadeb na trvalkové záhony. Jasně žluté květy jsou vhodné i k řezu. 
Plamenka latnatá Phlox paniculata

Výška: 80 - 120 cm | Stanoviště: slunce, polostín | Kvetení: červenec až září

Plamenka latnatá je trvalka pocházející ze Severní Ameriky a patří mezi tradiční trvalky zahrad nejen u nás, ale i v celé Evropě. Plamenka latnatá je v zahradě nepřehlédnutelná díky bohatým květenstvím, která vykvétají během července až září na konci stonků. Nenáročná, dlouho kvetoucí a zajímavě voňavá.


 


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Řezané vánoční stromky
22. 11. 2023

Od jedle až po borovici, od metru až do stropu! Řezané vánoční stromky jsou v prodeji. Kdo by si dokázal představit ...
Zobrazit celý článek


Vánoční stromky v květináči
10. 11. 2023

Vánoční stromky v květináči jsou stále populárnější a staly se pro mnoho našich zákazníků neodmyslitelnou součástí ...
Zobrazit celý článek


Zpravodaj zima 2023
1. 11. 2023

Nové zimní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon zahradnictví
+420 235 351 032

Telefon restaurace
+420 606 671 555

Telefon e-shop
+420 724 208 080

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00
 

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Léto v plném proudu : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví