Novinky v zahradnictvíLetní džungle
30.6. 2020

Nejkrásnější dekorací bytu jsou pokojové rostliny.
Čistí vzduch a vytváří příjemnou atmosféru.

Byt bez pokojovek působí studeně a nezabydleně. Krásnou dekoraci z pokojovek můžete udělat umístěním více kusů s podobnými nároky do skupinky na zem, nebo na podlahový stojan či do závěsných košíků. Pokojové rostliny podle potřeby pravidelně zalévejte a přihnojujte odpovídajícími hnojivy, v letním období je vhodné některé druhy i rosit, zvláště ty tropické.

Pohledy do haly s pokojovými rostlinami, která je plná exotických krásek


V hale s pokojovými rostlinami naleznete mnoho druhů okrasných listem i květem, na přímé slunce i do polostínu. Také masožravé rostliny oblíbené především mezi dětmi, orchideje a luxusní bonsaje od českého pěstitele.


 
Kulkas zamiolistý Zamioculcas zamiifolia

Výška: 40 - 120 cm | Stanoviště: světlé i polostín | Zálivka: mírná | Okrasná: okrásná listem | Zajímavost: ideální pro začátečníky

Zamiokulkas je ideální rostlinou pro začátečníky. Snáší světlá i stinná stanoviště, je tolerantní k suššímu vzduchu a celkově nenáročný na pěstování. Kvete při povrchu substrátu nenápadnými květy. Hodí se do místností, kde spíme, protože čistí vzduch přes noc. Přesazujeme jej teprve, když začínají kořeny deformovat původní květináč.


 
Toulcovka dosnolistá Spathiphyllum cannifolium

Výška: 50 - 75 cm | Stanoviště: polostín | Zálivka: mírná | Okrasná: okrasná květem | Zajímavost: zbavuje ovzduší toxinů

Lopatkovec je jednou z rostlin vhodných do méně osvětlených prostor. Má rád mírnou zálivku a časté rosení. Rostlinu rosíme celou, vyjma květů, které by začaly hnít. Lopatkovec účinně snižuje množství toxických látek ve svém okolí, jako například formaldehyd, uvolňující se z nábytku. Kvete bílými toulci po celý rok.


 
Tupoušek pyšný Medinilla magnifica

Výška: 20 -80 cm | Stanoviště: světlé | Zálivka: mírná | Okrasná: listem i květem | Zajímavost: impozantní květy

Původem z Filipín, roste jako metr vysoký keř. Pro Tupouška volíme světlé, před přímým sluncem chráněné stanoviště. Zálivku dopřáváme rostlině během vegetace mírnou a v zimním období ji ještě omezíme. Často však rosíme. Během zimy pak rostlině dopřáváme dvouměsíční odpočinek v chladnější místnosti pro vitální kvetení.


 
Kolopejka vděčná Kalanchoe blossfeldiana

Výška: 15 - 30 cm | Stanoviště: světlé, bez přímého slunce | Zálivka: občasná, mírná | Okrasná: květem i listem | Zajímavost: kvetoucí sukulent

Domovem tohoto kvetoucího sukulentu jsou hory severní části Madagaskaru. Je ideální i pro začínající pěstitele. Při správném pěstování kvete po celý rok červenými, bílými, žlutými či oranžovými květy. Během vegetace používáme hnojiva s vyšším obsahem fosforu a docílíme tak bohatšího kvetení. Je jedovatá a při požití dráždí žaludek.


K pokojové rostlině patří neodmyslitelně květináč

Pokud si k pokojové rostlině vyberete i vhodný obal, z mnoha námi nabízených materiálů, stane se společně s rostlinou jednou z nejhezčích dekorací v bytě. Jen je potřeba velmi důkladně kontrolovat a sledovat, zda v obalu po zálivce nezůstává zbytková voda, která by tam mohla zahnívat a rostlina by byla přelitá.

Nápady a doporučení:

V každém ročním období si můžete vybrat do pokoje i nějakou sezónní rostlinu, která vám doladí jeho atmosféru. Velmi oblíbená jsou poslední dobou i tzv. Aerária, tzn. terária osázené rostlinami, které si v něm žijí svým vlastním životem, stačí je pouze občas zalévat, vlhkost si v něm rostlinky udržují samy. Ty se dají pěstovat celoročně.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Letní džungle : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví