Novinky v zahradnictvíKomposty a kompostéry
14.6. 2017

Zužitkujte svůj odpad a posilněte rostliny.

Sortiment do zahrady na třídění bioodpadu. Co vyhodíte, můžete opět zužitkovat v podobě živin pro Vaši rostlinu!

Kompost

Kompost je materiál na zlepšení půdy, tvořený rozkladem rostlinných zbytků. Při správné vlhkosti a teplotě se organické zbytky jako tráva, listí, plevel aj. rozkládají na kyprou zem.

Do kompostu můžete přidat jakýkoli organický materiál:

  • trávu, listí, zbytky zeleniny a ovoce z domácnosti, plevel (pouze při překročení 50°C, kdy dochází k rozkladu semen plevelu)
  • nehodí se velké kusy dřeva, vhodnější jsou jen piliny na provzdušnění kompostu

Kompostéry

Nabízíme pro vás 2 druhy kompostérů. Dřevěné a plastové.

Dřevěné kompostéry které vám DOPORUČUJEME mají větší objem na kompostovací materiál. Od nejmenších s obsahem prostoru na 800 litrů kompostu až po 2000 litrů. Dřevěný kompostér vypadá lépe na zahradě než plastový a snadno se s ním manipuluje. Kompost vyžaduje občas promíchat rozkládající organický materiál, kompostér JERY DUO takovou možnost nabízí díky snadnému odejímání stěn a dvou komor. Jednu naplňujete bioodpadem, zatímco v druhé kompost zraje.

Plastové kompostéry jsou vhodnou volbou pro začínající pěstitele. Menší velikost a lehký materiál je vhodný pro menší kompost na Vaší zahrádce. Průduchy jsou drobné a tím se vhodně zapařuje kompost a udržuje vyšší vlhkost a teplotu.

Domácí kompostování

Vermikompostér je plastová nádoba do domácnosti, pro třídění vašeho kuchyňského odpadu. Při nasazení žížal a občasného přihazování zeleniny, listí a jiného rozložitelného materiálu máte doma malou žížalí farmičku.

Na rozdíl od běžného kompostu, nedochází u vermikompostu k rozkladu teplotou a vlhkostí. Žížaly rozkládají přírodní odpad a zanechávají kyprou zem, ze které ještě můžete odebrat šťávu „žížalí čaj“, ten při smíchání s vodou tvoří výtečné tekuté hnojivo pro Vaše květiny i zeleninu.

Kompostovací koše

  • Pro pohodlnější shromažďování biomateriálu nabízíme odvětrávané koše, s přírodně rozložitelnými odpadními pytlíky. Stačí koš naplnit, sebrat, a odpad i s pytlíkem hodit na kompost
  • Pytlíky jsou papírové, nebo ze škrobu, obojí se v kompostu plně rozloží. Především u papírových je rozklad opravdu rychlý.

Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Komposty a kompostéry : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví