Novinky v zahradnictvíJarní údržba trávníku
5.4. 2016

Jaro je vhodná doba nejen na setí a sázení, ale i na údržbu trávníků.

Prvním krokem po zimě by mělo být odstranění travní plsti - tedy stébel a listů, které ulpívají na povrchu půdy a znemožňují vzduchu a vodě přístup ke kořenům trav.

Nápravu můžete zjednat buď vertikutací, nebo likvidátorem travní plsti. Tento přípravek je vlastně hnojivo obohacené o bakterie, které travní plsť rychle rozloží. Jeho další složkou jsou mykorhizní houby: organismy, které se „napojí“ na kořeny trav a usnadňují jim příjem živin.

S trochou jarní péče se můžete celý rok těšit z dokonalého smaragdového koberce.

Dalším krokem bude hnojení. Nejvhodnější je použít dlouhodobě působící hnojiva jako například Floria Multigreen: hnojivo, které zajistí trávě živiny na čtyři měsíce, tedy prakticky na celou sezonu. Potřebné prvky se uvolňují postupně. Jako první startovací dávka a potom (v závislosti na teplotě) skladba prvků potřebná pro optimální růst trav.

Pokud každoročně bojujete s plevelem, je vhodnější použít přípravek Travin. Travin totiž kromě živin obsahuje i selektivní herbicid, který neškodí travám, ale hubí dvouděložné plevele – třeba sedmikrásky a pampelišky. Takže se obejdete bez pracného a zdlouhavého vypichování a zároveň máte přihnojeno.

Někdy můžeme v po zimě v trávníku najít suchá místa. Ty snadno napravíme soupravou Floria trávníková náplast. Ta totiž obsahuje kromě travního osiva také substrát, který semenům pomáhá hospodařit s vodou, a hnojivo podporující vývoj mladých rostlin.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Jarní údržba trávníku : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví