Novinky v zahradnictvíJarní semínkaření
24.1. 2020

A je to tu znovu. Starý rok skončil, nový už je v plném proudu a každý správný zahradník už začíná přemýšlet co, kdy, kde a také jak zasadí. Pilně jsme pracovali, navštívili školení a jsme plně připraveni najít odpovědi na otázky každého zahradníka začátečníka, ale i zkušeného profesionála. Poradíme vám a hlavně nabídneme nepřeberné množství různých druhů semínek a pomůcek k jejich vysetí na zahradu, skleník nebo dokonce i do truhlíku. Pak už je jen na vás, co vás osloví a zaujme z naší široké nabídky. Najdete u nás semínka Semo, Vilmorin, Dobrá semena a novinkou pro tento rok MoravoSeed.

Přivítejme tedy po zahradnicku nový rok 2020 a vysejme semínka bylinek pro chutnou kuchyň, semínka květin pro rozkvetlý balkón a semínka zeleniny pro celoroční přísun vitamínů.

Úspěšné vysetí semínek

Abyste zvýšili pravděpodobnost klíčení na maximum a zajistili dobrý start pro mladé rostlinky, je dobré, aby semena klíčila ve sterilním prostředí. Okolí by mělo mít vysokou vzdušnou vlhkost od 70-85 % a teploty by se měly pohybovat mezi 22 - 26 °C. Nejlepší volbou pro vyklíčení semen je proto minipařaniště Elho green basic, který ve spojením se supresivním substrátem zaručí maximální výnos.

Supresivní substrát

Speciální výsevní substrát je obohacen hnojivem se základními i stopovými živinami v nezbytném rozsahu, což má příznivý vliv na bezproblémové klíčení výsevů. Dále je obohacen o houbu Trichoderma virens, která aktivně potlačuje původce významných houbových onemocnění. S kvalitním osivem je to tak zaručený balíček jak se stát úspěšným zahradníkem.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Jarní semínkaření : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví