Novinky v zahradnictvíHlodavci doma i na zahradě
29.10. 2015

Po sklizni polních plodin se každoročně hlodavci z oraných polí stahují do našich zahrad, chat a domovů.

Začíná nám tedy období, kdy se snažíme naše domovy před jejich nájezdy uchránit.

Hlodavci škodí nejen okusem kořínků ovocných stromů, požerem skladovaného ovoce a zeleniny, ale poškozují i vnitřní zařízení chat a domů, staví si hnízda ve stěnách a izolacích a v neposlední řadě také přenášejí nebezpečné choroby.

Na zahradě bychom proto v podzimním období neměli nechávat žádný nepořádek, který může hlodavcům posloužit jako úkryt. Místa kde je to nezbytné, jako například kůlny, dřevníky, nebo garážová stání opatříme nástrahami, stejně jako vnitřní prostory v chatách, chalupách a garážích.

Všechny nástrahy by měli být umístěny tak, aby se k nim nemohli dostat malé děti a domácí zvířata. Občas nástrahy kontrolujeme a pokud začnou mizet, měli bychom je doplňovat. Je také dobré nepoužívat jen jeden druh nástrahy na hlodavce, ale používat na různých místech různé druhy a po nějakém čase je měnit. Hlodavci tak nezjistí, že se jedná o jed a nepřestanou nástrahy konzumovat.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Hlodavci doma i na zahradě : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví