Novinky v zahradnictvíGrilování, aneb když je to na grilu, chutná to lépe
17.7. 2017

Připravte se na grilování s rodinou a přáteli s grily weber, které dokážou připravit vše na co pomyslíte!

Weber grily mají počátek v roce 1952, kdy George Stephen, milovník grilování, dostal nápad rozříznou bójku a udělat tak kotlový gril. Tento tvar je ideální pro grilování. Při zavřeném poklopu nadále grilujete, a otevřené průduchy se postarají o přísun vzduchu, i za nepřízně počasí.

Grilování

Letní atmosféra přímo láká k pobytu venku s rodinou a přáteli. A když už přijde čas oběda, proč chodit domů, když si můžete na zahradě připravit výtečný oběd na ohni. Ať už maso, zelenina, příloha nebo dezert, vše se dá připravit se správným využitím Grilů od značky WEBER!

Při přímém grilování si upravíte jídlo dle svých představ přímo nad tepelným zdrojem, ať už nad uhlím, brikety, nebo plynovými hořáky.

Při nepřímé metodě stáhnete palivo jen na boční strany grilu a udržujete atmosféru jako v troubě. Takto si můžete vypéct nejen kuře, kýtu, sekanou, ale dokonce i koláč a podobné pochoutky.

Většina moderních grilů od značky Weber obsahují rošty GBS, čili Gourmet BBQ systém. Ten dovoluje vyjmout část grilovacího roštu a vložit jakýkoli z následujících komponentů.

 • Sear Grate pro vytvoření perfektní mřížky na steaku
 • pizza kámen
 • wok na klasickou zeleninu nebo těstoviny
 • pánev na tortillu či krevety
 • stojan na drůbež
 • litinový hrnec s poklicí
 • systém na vafle nebo americké sendviče
 • Ebelskiver, pro přípravu koblih

V naší nabídce naleznete

Grily na dřevěné uhlí a brikety +

Dodávají grilování příjemnou atmosféru z otevřeného ohně, vonného kouře a manipulace s uhlím. Grilů na uhlí je celá řada.

 1. Přenosné Go-Anywhere a Smokey Joe. Vhodné pro cestování a pikniky s průměrnou velikostí do 40cm
 2. Větší kotlové grily s grilovací plochou v průměru 47cm. Jsou vhodné pro menší množství lidí, když chcete grilovat pro čtyři.
  1. Nejnovější výrobek KETTLE PLUS, který obsahuje všechny užitečné doplňky.
   1. Madlo s lištou na náčiní. Rošt s vyjímatelným středem pro doplňky GBS. Popelník, zabraňujíc rozfoukání popela. Integrovaný teploměr v poklopu. Odkládací lištu pro poklop.
 3. Kotlové grily o průměru 57cm. Pro větší rodinné grilování. Grily typu Master-Touch GBS obsahují vyjímatelný rošt pro komponenty GBS a vyjímatelnou velkou nádobu na popel a odkládací madlo pro poklop.
 4. Performer Grill, s integrovaným stolkem pro vaše pohodlí. Obsahují stejnou výbavu jako Master-Touch.
 5. Udící sada Smokey Mountain Cooker. Kombinovaný grill jak pro grilování, tak pro uzení masa s dvěma rošty, kombinací dřevěných udících lupínků a vodní nádoby.

Elektrické grily +

Q série velikostí s označením 1400 (grilovací plocha 43x32cm) a 2400 (plocha 54x39cm)

Elektrický gril je nejednoduší na práci a údržbu. Tak malý že ho můžete položit na stůl. Jen zapojíte do elektřiny a otočíte knoflíkem teploty. Můžete využít jako venku tak doma. Seženete u nás samostatný nebo se stojanem.

Plynové grily +

Plynové grilování je nejrychlejší a poměrně jednoduché na údržbu.
Q série, stejné jako elektrické grily velikosti 1200 (plocha 43x32cm) v různých barevných variantách. Další grill Q série 3200 (plocha 63x45cm) je dodávaná s integrovaným pojízdným stojanem a nastavitelnou plochou s dvěma hořáky.

Další plynové grily jsou z profesionální řady s více hořáky, nastavitelné grilování pro menší či větší společnost. Obsahují boční pracovní stolky. Konstrukce je kolečkách pro snadnou manipulaci a skříňku pro schování plynové bomby a jiného náčiní.

 • Spirit podle velikosti od dvou do třech hořáků (plus boční vařič u vybraných typů). Základní řada v černé barvě pro střední grilování.
 • Genesis, velikostně se třemi, až čtyřmi hořáky, plus postranní hořák u větších typů. Naleznete v černé barvě nebo nerez. Novější Genesis II nabízejí kontrolu teploty masa s příslušenstvím iGrill s propojením do smartphonu.
 • Summit, profesionální plynový gril s grilovací plochou 80x49cm, šest hořáků a dvě osvětlení na madle. Ideální pro velká rodinná shromáždění nebo firemní večírky. Naleznete v černé i nerezové barvě a obsahuje také otáčecí špíz s elektromotorem.

Grilovací brikety, uhlí a podpalovače +

Pokud zvolíte grilování na briketách nebo dřevěném uhlí, máme pro vás širokou nabídku podpalovačů a topiva od firmy Weber a Pe-Po

 1. Podpalovací kostky od Webera, bílé i přírodní z dřevěných vláken. Ideální na použití v kombinaci se zapalovacím komínem
 2. Tuhý podpalovač Pe-Po, vhodný na zapálení uhlí i do krbu
 3. Tekutý a gelový Pe-Po podpalovač
 4. Brikety a uhlí značky Weber i Pe-Po, také kokosové brikety GreenGrill
  1. Kokosové brikety jsou ze zbytku slupek kokosových ořechů. Mají delší dobu žhnutí (asi 3 hodiny) než běžné brikety a vydávají vyšší žár
  2. Podobně kvalitní jsou Brikety i uhlí od firmy Weber. Vydrží delší dobu než obyčejné brikety. Navíc když je uhasíte uzavřením průduchů grilu, můžete je opět použít při příštím grilování

Pro zlepšení atmosféry venkovního grilování můžete využít bambusové louče, ke kterým nabízíme i náhradní knoty a lampový olej, klasický i s vůní citrónu.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Magazín Florenium
24. 5. 2024

Nové letní vydání magazínu Florenium ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon zahradnictví
+420 235 351 032

Telefon restaurace
+420 606 671 555

Telefon e-shop
+420 724 208 080

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00
 

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Grilování, aneb když je to na grilu, chutná to lépe : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví