Novinky v zahradnictvíGoetheho rostlina
29.6. 2015

Bryophyllum pinnatum - Náduť peřená, Goetheho rostlina

Náduť je krásná a léčivá rostlina původem z Madagaskaru, ale dnes je rozšířena na mnoha místech tropického a subtropického pásma. Nejlépe se jí daří v lehké, písčité půdě na teplém a slunném místě, ale krátkodobě snáší i teploty kolem 5°C.

Rostlinám Bryophyllum se také říká Kostelní zvony, podle výrazných zvonkovitých květů, zázračný list, protože někdy se na jejich listech vytvářejí nové mladé rostlinky a Goetheho rostlina podle Johana Wolfganga von Goethe, který tyto rostliny nejen zajímavě popsal ve svém díle Metamorfózy rostlin, ale také si je velice oblíbil a rád dával malé rostlinky svým známým a přátelům.

Velmi významné místo mají také v čínské a ayurvédské medicíně, kde se používají na bakteriální, virové i houbové infekce, kašel, astma, alergie a dokonce i k léčbě nádorových onemocnění.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Goetheho rostlina : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví