Novinky v zahradnictvíDušičky
2.11. 2020

Vzpomínka na všechny zesnulé, Památka všech zemřelých, Svátek zesnulých či lidově Dušičky. Den, kdy uctíváme památku těch, kteří již tady s námi nejsou a tolik nám chybí. Každý rok vytváříme pro toto období přírodní i sušené dekorace, abychom vám tak pomohli vyjádřit vaši vzpomínku.

Jak u nás probíhá dušičková vazba

Na podzimní sezónu a období Dušiček se v naší vazárně připravujeme téměř 2 měsíce předem. Vše počíná nákupem sušených květin, tzv. sušiny u českého dodavatele, ze které pečlivě uvazujeme kytičky různých druhů, které následně používáme jako přízdobu na dekorační výrobky. Mezitím nám již kolegové z naší okrasné školky Mazelov v jižních Čechách vybírají tu nejkvalitnější chvoj, bez které se dušičkové věnce a vypichované výrobky neobejdou. Když nastane ten správný čas, dorazí čerstvá chvoj k nám do zahradnického centra, kde je okamžitě využita na vypichování květináčů, misek a svícnů. Ty jsou následně skladovány v chladném prostředí, aby vydržely stále krásně zelené. Jen tak můžeme totiž zaručit naprostou čerstvost.

S blížícím se koncem října naše aranžérky dozdobí připravené základy sušenými květy, šiškami, stuhou a jiným dekoračním materiálem a tím tak celý produkt dokončí. Následně výrobky putují do studené části naší prodejny. Aby si přišel na své každý zákazník, aranžujeme a ladíme podzimní výrobky do několika různých barev.

Doporučení a praktické tipy

Pokud se rozhodnete zakoupit výrobek právě u nás, doporučujeme jej ponechat v chladu, nejlépe venku a na stinném místě do doby, než jej umístíte na vámi požadované místo. Věnce a ostatní výrobky není třeba nijak balit a tím chránit. Naopak jim můžete uškodit, neb zabalený produkt do celofánu či jiného neprodyšného obalu či materiálu může způsobit rozvoj plísní a krátí tak životnost celého aranžmá.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Dušičky : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví