Novinky v zahradnictvíBrambororajče - Potatom
19.6. 2016

Máme pro Vás zajímavost! Aneb… vyzkoušejte si malý experiment. Rostlina, která se dá směle označit 2v1.

Rostlina 2v1, rajčata i brambory

Jak se jmenuje? Britští šlechtitelé jí nazvali TomTato® (z angl. "tomato" - rajče a "potato" - brambora). Můžete se setkat i s názvem Potatom, česky se jí říká jednoduše - Brambororajče nebo zkráceně Bramborajče.

10 let šlechtění

Vznikla cestou klasického křížení, obě rostliny patří do čeledi lilkovitých, takže bylo možné je zkusit na sebe naroubovat. A ač to byl velmi náročný proces, tak se podařil. Můžete tak pěstovat chutná a sladká cherry rajčata a po jejich sklizni se těšit na velmi dobré, bílé hlízy brambor, které mají univerzální použití.

Jedna rostlina, dva produkty

Pěstování není nijak náročné, jen je potřeba dopřát rostlině dostatečný prostor pro kořenový systém. Pokud máte terasu či balkón a budete pěstovat v nádobě, musí být dostatečně velká, ideálně o objemu alespoň 40 litrů. A také je důležité zajistit rostlině tyčovou oporu. Zalévejte podle potřeby, rostlině nevadí, když dočasně vyschne, naopak přemokření je nežádoucí. Přihnojujte jednou týdně.


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Brambororajče - Potatom : štítky Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví