Zahradnictví s letitou tradicí - Náš regionZahradnictví s letitou tradicí - Náš region

Současné Zahradnické centrum bylo založeno v roce 1992 manžely Chládkovými na restituovaném pozemku v Praze 6 Střešovicích. Podařilo se tak navázat na zahradnickou tradici rodiny Chládkových, která se dědí již po několik generací.

Trocha historie

Vše začalo u Ferdinanda Schauera, který opustil na konci 19. století prestižní místo zámeckého zahradníka ve vídeňském Schönbrunnu a začal se věnovat vlastnímu podnikání v Praze, kde provozoval dva květinářské obchody. V roce 1903 koupil pozemky ve Veleslavíně, tehdy ještě malé vesnici za Prahou, a založil zahradnický podnik, ve kterém se postupně, i se svou ženou, začal specializovat na růže. V roce 1928 se jejich dcera Růžena vdala za Otakara Chládka, jehož rodiče v té době provozovali zahradnictví a vlastnili také květinářství v Praze na Floře. Kromě toho mladí novomanželé převzali odpovědnost za další rozvoj zahradnictví ve Veleslavíně. I další sňatek přispěl k rozvoji rodinného podniku - Otakar Chládek, syn Růženy a Otakara a otec současného majitele zahradnického centra, Jiřího Chládka, se po absolvování pomologie v Praze-Ruzyni v roce 1951 oženil s Jiřinou Kytkovou, dcerou majitele okrasných a ovocných školek v Přední Kopanině u Prahy. Do úspěšného rozvoje firmy však zasáhlo znárodnění a rodinné zahradnictví se na dlouhá léta stalo součástí pražského podniku Sady-Lesy-Zahradnictví.

Po úspěšné restituci v devadesátých letech se zahradnictví začalo rychle rozvíjet, zvětšila se jak vnitřní prodejní plocha, tak venkovní zahrada. Poslední a zatím největší přestavbou prošlo zahradnické centrum na podzim roku 2008 a v létě 2009 byla přímo v areálu otevřena restaurace.

Nabídka zboží je široká

Zahradnické centrum se specializuje zejména na prodej rostlin, a to jak venkovních, tak pokojových. Najdete zde rostliny od českých pěstitelů, ale květiny a dřeviny se dovážejí také z Holandska, Itálie, Německa a Dánska. Kromě rostlin je samozřejmostí nabídka doplňkového zboží, které s pěstováním souvisí. Tedy veškerá hnojiva, substráty a nářadí. Zkrátka vše, co byste mohli na své zahradě potřebovat. Speciální oddělení je věnováno pokojovým rostlinám a u pokladen najdete i velký výběr řezaných květin.

Velká část vnitřní expozice je věnována dekoracím. Najdete zde sezónní zboží i bytové dekorace nejrůznějších barev i stylů, které váš interiér doladí k dokonalosti. Zapomenout určitě nesmíme ani na chovatelské potřeby, grily nebo jezírkovou techniku. Pro zkvalitnění prodeje okrasných dřevin tu založili také vlastní pěstitelskou školku. Všichni zaměstnanci zahradnictví mají odborné vzdělání a procházejí mnoha kurzy za účelem zkvalitnění prodeje.

Přijďte si nejen nakoupit

U Chládků se snaží vytvořit maximálně příjemné prostředí pro návštěvníky a já mohu potvrdit, že se jim to daří. Za vše mluví plně obsazená restaurace, kterou najdete přímo uvnitř centra i hojně navštěvované a úspěšné akce, které se v zahradnictví konají, například dlabání dýní a mikulášská pro děti nebo velice oblíbené prodejní výstavy orchidejí a růží. Spokojený zákazník je jejich hlavní cíl, a snaží se proto poskytnout zákazníkovi co nejvyšší kvalitu za co nejpříznivější cenu.

Ostatně přijďte se přesvědčit! Ať už si od Chládků odnesete kytičku do nového truhlíku, strom nebo třeba jen pěkný hrneček, uvidíte, že pilnou prací a profesionálním přístupem dokázali navázat na tradici svých předků a vybudovat moderní zahradnické centrum.

Text a foto: Kateřina Jungbauerová - Náš region


Vyhledávání

 Novinky v zahradnictví

Zpravodaj předjaří 2023
14. 1. 2023

Nové předjarní vydání časopisu Zpravodaj ke stažení na našich webových stránkách. V tištěné podobě k dostání na prodejně ...
Zobrazit celý článek


Chládek zahradnické centrum

Adresa
Chládek zahradnické
centrum s.r.o.

Střešovická 458/47
162 00 Praha 6

Telefon
+420 235 351 032

Otevírací doba
Po - Pá:  8:00 - 19:00
So: 8:00 - 19:00
Ne: 9:00 - 19:00

Kontaktní údaje v QR kódu Kontaktní údaje
v QR kódu pro chytré mobilní telefony.


Štítky

Zahradnictví Chládek, Chládek Zahradnické centrum, Zahradnictví Praha, Zahradnictví, Zahradní centrum, Zahradnictví Praha 6, Zahradnictví Střešovice, Kontakty zahradnictví, Řezané květiny, Letničky a balkónové rostliny, Rostliny, Pokojové rostliny, Okrasné dřeviny, Růže, Skalničky a trvalky, Vodní a bahenní rostliny, Zahradnické potřeby, Zahradní technika, Dekorace, Chovatelské potřeby, Ostatní zboží